Posty

Wyświetlanie postów z kwietnia 12, 2020

17.04.2020 post drugi

Obraz
Dzień dobry moi milli! W piątek, przed nadchodzącym wolnym nie zapominajcie o ćwiczeniach! Siedzenie w domu może rozleniwiać. Jak dobrze jest zasiąść w fotelu i włączyć telewizor lub konsolę. Komputer kusi grami. Wierzę, że jednak zajrzycie tu na bloga i wybierzecie sobie jakieś weekendowe ćwiczenia. Możecie skorzystać z poprzednich postów. Natomiast pod spodem umieszczam kilka ćwiczeń. Ćwiczenia wstępne - usprawnianie ruchów ramion, przedramion, dłoni, nad­garstka i palców -Wymachy oburącz rąk do przodu i do tyłu. -Naprzemienne wymachy rąk (prawej i lewej) do przodu i do tyłu. -Klaskanie z przodu i z tyłu, z prawej i z lewej strony ciała. Spędzajcie miło czas w dni wolne od nauki, dbajcie o zdrowie. Bądźcie w tym trudnym czasie mili dla siebie nawzajem. Do zobaczenia lub poczytania!!!

17.04.2020

Obraz
Czy tego chcemy czy nie czas mija nieubłaganie. Dzień dobry w słoneczny piątek!  Jeśli już wstaliście i jesteście po śniadaniu, możecie zerknąć na propozycje kilku ćwiczeń zamieszczonych pod spodem. Wybrane ćwiczenia normalizujące układ przedsionkowy i proprioceptywny  -Ślizganie się na małym materacyku wypełnionym na przykład gro­ chem, może to być także koc - dziecko leżąc na brzuchu, odpycha się rękami od podłoża albo my ciągniemy dziecko za kocyk lub ręce. -W leżeniu na brzuchu: masaż pleców, rąk i nóg dziecka piłkami o różnym stopniu sprężystości i zróżnicowanej fakturze ruchem turlania i sprężynowania. -Naleśnik - zawijanie dziecka w koc, folię z pęcherzykami, karimatę (głowa zawsze za zewnątrz), następnie dociskanie pleców, poślad­ków, rąk, nóg z wykorzystaniem woreczków i materacyków wypeł­nionych ryżem, piaskiem, grochem czy fasolą. Życzę Wam jak najbardziej udanego weekendu, odpoczywajcie, dbajcie o siebie. Do zobaczenia, poczytania lub usłyszenia!!! Pa!

16.04.2020 post drugi

Dzień dobry. Kolejny dzień przed nami. Nauka w domu to niełatwe zadanie. Wymaga skupienia i pracy w niecodziennych warunkach. Bo przecież dom to nie szkoła. Aby uatrakcyjnić Wam ten czas proponuję pod spodem kolejne ćwiczenie. Nie zapominajcie o filmach z poprzednich postów i ćwiczeniach w nich nagranych. Dobrego dnia!!!

16.04.2020

Obraz
Dzień dobry. Dzisiaj czwartek, kolejny dzień domowej nauki. Na dworze tylko kilka stopni, chociaż słońce zapowiada miły czas. Pod spodem zamieszczam kilka ćwiczeń dla Was, nie zapominajcie jednak o ćwiczeniach zamieszczonych w poprzednich postach. Ćwiczenia normalizujące układ przedsionkowy i proprioceptywny Turlanie się po podłodze (zmieniamy rodzaj podłoża: dywan, koc, wykładzina, karimata, materac) z nogami wyprostowanymi i rę­kami ułożonymi wzdłuż ciała. Na dalszym etapie można włączyć śledzenie wyrazistego, kolorowego przedmiotu przesuwanego na wysokości oczu dziecka. Obroty na krześle obrotowym (zaczynamy od dwóch, trzech obro­tów w jedną stronę, zatrzymujemy fotel i obracamy go w przeciw­ną stronę). Myślę o Was i przesyłam pozytywne wibracje! Do usłyszenia, zobaczenia lub poczytania!

15.04.2020 post drugi

Obraz
Witajcie po przerwie świątecznej! Mam nadzieję, że wspaniale spędziliście święta i jesteście wypoczęci! W wolnych chwilach między nauką zapraszam Was do wykonywania ćwiczeń z wcześniejszych postów. Dzisiaj zaś proponuję kilka ćwiczeń, które pomogą Wam w waszych naukowych zmaganiach. Ćwiczenia wstępne - usprawnianie ruchów ramion, przedramion, dłoni, nad­garstka i palców -Krążenie wyprostowanych ramion z boku i krążenie ramion z przo­du: zataczanie dużych, średnich i małych kół. -Wymachy ramion - naśladowanie drzew na wietrze. -Faliste ruchy skrzyżowanych ramion (przylot i odlot bocianów). Miłego dnia i do zobaczenia, usłyszenia i poczytania!!!

15.04.2020

Obraz
Dzień dobry! Święta już za nami, minęły szybko, jak wszystko co dobre. Na dworze chłodno, zimny wiatr przelatując pustymi ulicami nie pozwala zapomnieć o zimie. Można więc znaleźć pozytywy siedzenia w domu. W wolnej chwili zapraszam Was do ćwiczeń. Możecie wykonywać te z wcześniejszych postów lub te zamieszczone poniżej. Stymulacja układu przedsionkowego -Skoki obunóż w miejscu, do przodu, do tyłu, na boki. -Przeskakiwanie z nogi na nogę. -Kołysanie się: na stojąco, w pozycji czworaczej, na klęczkach, w sia­dzie skrzyżnym na boki, do przodu i do tyłu. Usprawnianie małej motoryki i ćwiczenia grafomotoryczne -Zakręcanie i odkręcanie nakrętek od słoików. -Wyjmowanie drobnych przedmiotów z niskich słoików z małymi otworami. Miłego dnia!