Posty

Wyświetlanie postów z kwietnia 26, 2020

30.04.2020 4SP, 6SP

Obraz
Dzień dobry! Kolejne ćwiczenie zamieszczone pod spodem, to propozycja urozmaicenia przerw w czasie nauki. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu, tylko odrobinę chęci. Życzę Wam wszystkim pięknego majowego weekendu i dużo zdrowia. Oglądajcie filmy i ćwiczcie. Pamiętajcie o ćwiczeniach z poprzednich postów. W razie wątpliwości kontaktujcie się ze mną drogą mailową lub telefonicznie! Powodzenia i miłego dnia!!!

30.04.2020 3ZC

Obraz
Dzisiaj propozycja ćwiczeń zmniejszających niepewność grawitacyjną. -Bujanie się w fotelu na biegunach ustawionym blisko ściany. -Huśtanie się na nisko zawieszonych huśtawkach, które uczeń może wprawić w ruch nogami. -Wchodzenie i schodzenie po schodach. Uczeń wchodzi i schodzi po schodach idąc środkiem, nie dotyka poręczy ani ściany. Nogi stawia naprzemiennie. Należy wykonać około 10-12 serii po 8 schodów. Życzę miłego weekendu i dużo zdrowia!

29.03.2020 3,5 SP

Obraz
Wiosna to czas wzmożonej aktywności. Gramy w piłkę, jeździmy na rowerze, biegamy. Obecnie nie mamy pełnych możliwości. I dla Was młodzieży jest to trudne i dla nas nauczycieli. Dlatego dzisiaj propozycja dwóch prostych ćwiczeń na mięśnie ramion. To ważne ćwiczenia, bo dużo teraz czasu spędzamy przy ekranie komputera, tabletu lub telefonu. A chcemy przecież być sprawni fizycznie. W razie wątpliwości co do wykonania ćwiczeń albo ich zmiany piszcie albo dzwońcie!

29.04.2020 1,2 SP

Obraz
Gdy siedzimy w domu długi czas często mamy zwiększoną potrzebę ruchu. Warto wtedy tak się poruszać, by było to z korzyścią dla nas. Pod spodem podaję kilka ćwiczeń, które w tym pomogą. Wybrane ćwiczenia normalizujące układ przedsionkowy i proprioceptywny -Turlanie się po podłodze (zmieniamy rodzaj podłoża: dywan, koc, wykładzina, karimata, materac) z nogami wyprostowanymi i rę­kami ułożonymi wzdłuż ciała. Na dalszym etapie można włączyć śledzenie wyrazistego, kolorowego przedmiotu przesuwanego na wysokości oczu dziecka. -Obroty na krześle obrotowym (zaczynamy od dwóch, trzech obro­tów w jedną stronę, zatrzymujemy fotel i obracamy go w przeciw­ną stronę).

29.04.2020 przedszkole

Obraz
Słońca za oknem nie widać i temperatura także spadła. A skoro tak, to w wolnej chwili zapraszam Was do tego, żeby się poruszać! Pod spodem zamieszczam ćwiczenia. W razie wątpliwości dzwońcie, piszcie :-)! Wybrane ćwiczenia normalizujące układ przedsionkowy i proprioceptywny -Podskoki, obroty, kontrolowane upadki na materacu lub innej sprężynującej powierzchni. -Podskoki obunóż po podłodze w przód, w tył, na boki, wskakiwa­nie obunóż do koła hula-hoop i wyskakiwanie z niego.

28.04.2020 8SP,1B

Obraz
Jak często robić przerwy w czasie nauki w domu?? Sam często zadaję sobie to pytanie..w domu mam dwójkę uczniów. Starajcie się utrzymać rytm lekcyjny, jeśli jednak będzie to dla Was trudne...pomocą może się okazać jakieś z proponowanych przeze mnie ćwiczeń. Pod spodem zamieszczam kolejne! I pamiętajcie, żeby pić wodę!

28.04.2020 3ZC

Obraz
Nauka w domu to zadanie bardzo wymagające. Nie tylko jest trudne dla uczniów ale także dla rodziców. W przerwie między Waszą pracą zapraszam do wykonania kolejnego ćwiczenia. Ćwiczcie i dbajcie o siebie!

28.04.2020

Obraz
Wtorek wita nas wiosną.  Ja witam Was moi mili kolejną propozycją ćwiczeń. Wybrane ćwiczenia normalizujące układ przedsionkowy i proprioceptywny -W leżeniu na brzuchu: masaż pleców, rąk i nóg dziecka piłkami o różnym stopniu sprężystości i zróżnicowanej fakturze ruchem turlania i sprężynowania. -Naleśnik - zawijanie dziecka w koc, folię z pęcherzykami, karimatę (głowa zawsze za zewnątrz), następnie dociskanie pleców, poślad­ków, rąk, nóg z wykorzystaniem woreczków i materacyków wypeł­nionych ryżem, piaskiem, grochem czy fasolą.  W razie potrzeby zapraszam do kontaktu.  Miłego dnia!!!

27.04.2020 post drugi

Obraz
Dzień dobry moi mili. Kolejny miesiąc zdalnej nauki przed nami. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Ta cecha jeśli chodzi o wszelkie ćwiczenia jest bardzo potrzebna. Pod spodem zamieszczam film, z kolejnym ćwiczeniem, które może Was wspomóc w czasie nauki. Życzę Wam miłego dnia i do zobaczenia, usłyszenia lub poczytania. Wszystkim Wam, którzy komentują posty bardzo serdecznie dziękuję. Wasze komentarze są dla mnie bardzo ważne i miłe. 

27.04.2020

Obraz
Witajcie w poniedziałek! Przed nami maj w kontakcie zdalnym. Tak więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Dla najmłodszych( i nie tylko) na dzisiaj propozycja kilku ćwiczeń.  Usprawnianie układu przedsionkowo- proprioceptywnego -Kołysanie się do przodu, do tyłu, na boki w siadzie z prostymi no­gami i podparciem na rękach. -Przesuwanie do przodu krążka podczas skakania na jednej nodze (gra w klasy). -Kołysanie się do przodu i na boki: w leżeniu na plecach z noga­mi ugiętymi, skrzyżowanymi, przyciągniętymi do klatki piersiowej i oplecionymi rękami. -Cwał w różnych kierunkach (z kijkiem między nogami - jazda na koniku). Miłego dnia. Dbajcie o siebie i głowa do góry!!!